Yer İmleri icloud.com'a Geliyor

Bir kullanıcının Windows için iCloud Denetim Masası 3.1'i kurarken farkettiği URL sayesinde iCloud Yer İmleri'ne icloud.com üzerinden de yakında erişilebileceği bilgisine ulaşıldı. Yayınlanan ekranda giriş yapılan dile göre "iCloud Yer İmleri yakında hizmetinizde" uyarısı çıkıyor ve kullanıcılar icloud.com'a yönlendiriliyorlar.

iCloud Yer İmleri'ne icloud.com üzerinden de ulaşılabilmesi özellikle yanlarında bilgisayarları olmayan ancak Safari yer imlerine ulaşması gereken kullanıcılar için oldukça faydalı olabilir. Yer İmleri'nin icloud.com'a gelmesi ile birlikte artık kütüphane veya internet cafe gibi yerlerde bulunan kullanıcılar da kişisel bilgisayarları olmadan Safari yer imlerine ulaşabilecekler.

Apple gelecekte yapmayı düşündüğü yeniliklerle ilgili olarak neredeyse hiç konuşmasa bile konu iCloud olunca ilginç bir şekilde gelecek planlarını göstermekten çekinmiyor. Apple Mayıs 2012'de de beta.icloud.com adresi üzerinden Notlar ve Anımsatıcılar uygulamalarını kullanıma açmış ve kullanıcıların erişebilmelerine olanak tanımıştı. iCloud Yer İmleri'nin ne zaman kullanıma sunulacağı şu an için belirsizliğini korusa da kısa zaman içinde kullanıma açılması bekleniyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
1 + 11 = ?