Sharp iPhone 5S Ekran Üretimine Haziran'da Başlayacak

Japon gazetesi Nikkan Kogyo Shimbun'un yazısına göre (MacRumors'tan alıntıdır) Apple'ın en büyük ekran üreticilerinden Sharp iPhone 5S için LCD panel üretimine Haziran ayında başlayacak.

Ayrıca gazete Apple'ın diğer ekran üreticileri olan hem Japan Display hem de LG'ye de büyük bir üretimin başlayacağı ile ilgili bir haber verdiğini belirtti. Son gelişmelerle birlikte geçtiğimiz ay Wall Street Journal'ın yaptığı ve 2. çeyrekte iPhone 5S'in üretiminin başlayacağını belirttiği haberi de doğruluk kazanmış oldu.

Ünlü analistlerden Ming-Chi Kuo'nun da Nisan ayında belirttiği gibi iPhone 5S için parmak izi sensörlerinde yaşanan bir gelişme cihazın lansman tarihinin Eylül Kasım aylarında yapılmasına neden olacak. Ayrıca Apple CEO'su Tim Cook'un da yenilikler ve süprizler için sonbaharı bekleyin demiş olması bu söylentileri doğrular nitelik görünüyor.

iPhone 5S'in parmak izi ve kamera yenilikleri dışında iPhone 5 ile aynı tasarıma sahip olması bekleniyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
7 + 10 = ?