iOS 7 Çökme Sorunu Düzeltiliyor

iOS 7'nin Eylül ayında yayınlanmasından bu yana kullanıcıların en çok şikayet ettiği konuların başında gelen ana ekranın çökmesi ve bunun sonucunda iOS cihazlarının kendi kendilerini yeniden başlatması problemi iOS 7'nin yeni güncellemesi ile birlikte düzeltilecek.

Genellikle ana ekranın çökmesine neden olan bir hatayı yeni güncelleme ile birlikte düzelteceğiz. - Apple sözcüsü Trudy Muller (Mashable röportajı)

iOS 7 ana ekranının bazı durumlarda çökme sorunu Eylül ayından bu yana devam ettiği için özellikle Apple'ın destek forumlarında hergün açılan konu sayısı da artmaya devam ediyor. Problem meydana geldiğinde iOS cihazı kendini yeniden başlatıyor ve cihazın rengine göre beyaz üzerinde siyah ile veya siyah üzerinde beyaz ile Apple logosu görüntüleniyor. iOS cihaz yeniden başlatıldıktan sonra da problem düzeliyor. Bildirilen raporlara göre çökme sorunu iOS 7 tüm iPhone'larda görülüyor ve bu da şikayetlerin artmasına nedne oluyor.

Apple sözcüsü yeni güncellemeleri ile bu problemi düzelteceklerini açıklamış olsa da tam olarak hangi güncellemenin bu srun için yayınlanacağını belirtmedi. Bu nedenle Apple'ın iOS 7.1 öncesinde iOS 7.0.5'i çıkarıp çıkarmayacağı da belirsizliğini koruyor. Elbette iOS 7.1'in Mart ayına kadar beklenmiyor olmasından dolayı iOS 7.0.5'in hata düzeltmeleri için yayınlanma ihtimalini de artırdığını söyleyebiliriz.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
6 + 7 = ?