Apple Hollanda'da Data Center Kuruyor

iPhoneclub isimli web sitesinin yayınladığı habere göre Apple kuzey Hollanda'nın en büyük limanı Eemshaven'de yeni bir data center kurmaya hazırlanıyor. Data center için özellikle Eemshaven'in tercih edilmesinin altında ise Amerika'ya doğrudan bağlı olan fiber optik kabloların bu şehirden geçiyor olması yatıyor.

Google'ın da şu an 10.000 metre karelik bir data center'ının bulunduğu Eemshaven'de söylentilere göre Apple'ın da taslak planları onaylanmış durumda. Apple'ın kuracağı data center'ın maliyeti henüz belirsizliğini korusa da Microsoft'un da aynı bölgede kurmuş olduğu data center ile karşılaştırılma yapıldığında maliyetin yaklaşık olarak 2.7 milyar dolar seviyesinde olacağı tahmin ediliyor. Data center'ın tamamlanmasının ardından da bölgede yaklaşık 150 ila 200 arasında yeni iş imkanı doğmuş olacak.

Apple'ın data center'larında yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanma isteği nedeniyle inşaatın Hollanda'nın yüksek rüzgar alan bölgelerinden bir tanesinde yapılması ve rüzgar türbinleri sayesinde data center'a enerji sağlanması hedefleniyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
3 + 11 = ?