iPhone 6'da Yine 8 MP Kamera Olabilir

Apple iPhone 4S'den bu yana çıkan tüm iPhone modellerinde 8 MP'lik arka kamerayı tercih ediyor. iPhone'un rakipleri sürekli kameralarının megapikselini artırmayı seçse de Apple asıl önemli olanın lensin kalitesinde ve daha fazla ışıkta olduğunu belirterek iPhone 5S'de de 8 MP'lik arka kamerayı kullanmış ancak lensini oldukça geliştirmişti. The China Post'un haberine göre Apple iPhone 6'da da yine 8 MP'lik arka kamerayı kullanabilir ve lenslerin kalitesini artırarak iPhone 6'nın çok daha canlı ve gerçekçi fotoğraf çekebilmesini sağlayabilir.

Elbette Apple optik performansa önem vererek aynı alana daha fazla piksel sıkıştırmayı isteyecek ve iPhone 6'nın kamerasında da bu yönde çalışmalar yapacaktır. Ancak henüz iPhone 6 ile ilgili lle tutulur hiçbir kanıtın olmamasından dolayı biz Apple'ın iPhone 6'da arka kameranın megapikselini artıracağını düşünüyoruz. Eğer Apple alışılmış yolunu izlerse muhtemelen iPhone 6S'de kameranın megapikselini değiştirmeyecek ve fotoğraf çekme yeteneğini geliştricektir.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
5 + 8 = ?