Apple 2014 Q1 Finansal Sonuçlarını 27 Ocak'da Açıklayacak

Apple bugün yatırımcı ilişkileri sayfasını güncelledi ve 2014 yılı birinci çeyrek finansal sonuçlarını 27 Ocak Pazartesi günü açıklayacağını duyurdu. Finansal dönem açıklaması her zaman olduğu gibi borsa kapandıktan hemen sonra yapılacak ve yaklaşık olarak bir saat sürecek.

Apple'ın 2014 yılı birinci dönem finansal sonuçlarında özellikle piyasaya yeni sürülen iPad Air ve Retina iPad mini üzerinde duracağı tahmin ediliyor. Elbette Apple özellikle yılbaşı dönemindeki iPhone 5S ve iPhone 5C satışları ile ilgili ayrıntıları da diğer ürünleriyle birlikte yatırımcılara açıklayacaktır. Apple geçtiğimiz sene 71 milyon iPad ve 150 milyon iPhone satmış ve bu rakamlarla yeni bir rekora imza atmıştı.

Apple 2013 yılının dördüncü çeyrek finansal sonuçlarında 2014 yılının birinci çeyreğinde 55 ila 58 milyon dolar arasında gelir beklediğini açıklamıştı. Eğer Apple'ın tahminleri tutarsa 2014 yılı birinci çeyreği Apple tarihindeki en iyi başlangıçlardan birisi olarak kayda geçecek.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
3 + 3 = ?