Apple SnappyLabs'i Satın Aldı

Bugün TechCrunch tarafından yayınlanan bir habere göre Apple özellikle fotoğraf geliştirme teknolojileri konusunda faaliyet gösteren ve popüler iOS uygulama SnappyCam'in de sahibi olan SnappyLabs isimli fimayı satın aldı. SnappyCam saniyede 20 - 30 fps ile yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekebilmesi ile oldukça popüler bir uygulama haline kısa zamanda dönüşmüş ve 9 ülkede popüler ücretli uygulamalar kategorisinde 1 numaraya kadar yükselmişti.

SnappyCam'in App Store'dan ve web'den silinmesinin arından TechCrunch'a konuşan kaynaklar uygulamanın Apple tarafından satın alındığını belirtti. Satın almayla ilgili yapılan dedikodulara rağmen uygulamanın yaratıcısı John Papandriopoulos'un Linkedin profilinde hala bir değişiklik bulunmuyor. Apple tarafından da henüz satın alma ile ilgili bir bilgi gelmedi ancak bu konuda da çok fazla detay beklememek gerekiyor. Apple satın almayı doğrulasa bile yine her zamanki gibi Apple'ın zaman zaman küçük teknoloji şirketlerini satın aldığını ve bu satın almalardan dolayı gelecek planları ile ilgili bilgi verilmediği belirtilecektir.

Apple'ın SnappyCam uygulamasının özelliklerini gelecekte yayınlanacak olan iOS sürümlerine dahil ederek kamera uygulamasını daha da geliştirmesi bekleniyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
3 + 1 = ?