Apple Mac Pro'nun Çevresel Raporunu Yayınladı

Apple yeni Mac Pro'nun sera gaz emisyonu, enerji etkinliği ve kullanılan materyallerinin etkinliğini de içeren çevresel raporunu yayınladı. Rapora göre yeni Mac Pro ENERGY STAR'ın bilgisayarlar için belirlemiş olduğu enerji gereksiniminin yarısından azıyla çalışabiliyor. Bu da yeni Mac Pro'nun 2010 yılında piyasaya çıkan önceki nesil Mac Pro'dan yüzde 68 daha az enerjiye ihtiyaç duyduğu anlamına geliyor.

Apple yeni Mac Pro'nun "ultra kompakt" bir ürün olduğunu ve paket tasarımıyla birlikte endüstrinin çok ilerisinde olduğunu belirtiyor. Yeni Mac Pro 3.660 gram aluminyum ve çelik, 715 gram bakır ve 270 gram plastik içeriyor. Toplamda bakılacak olursa yeni Mac Pro bir önceki nesile göre yüzde 74 oranında daha az aluminyumdan imal edilebiliyor.

Yeni Mac Pro'nun paketi de en az kendisi kadar çevreci. Bir önceki Mac Pro'ya göre yüzde 82 oranında küçülen paket aynı zamanda tek bir sevkiyatta 3 kat daha fazla Mac Pro'nun gönderilebilmesine olanak tanıyor.

Son olarak Apple raporunda yeni Mac Pro'da dahil olmak üzere tüm ürünlerinde Avrupa'nın belirttiği elektrikli ve elektronik eşyalarda bazı zararlı maddelerin kullanımının sınırlandırılması kurallarına tam olarak uyduğunu belirtiyor. Bu da Apple'ın ürünlerinde PVC içermeyen dahili kablolar ve AC güç kablosu kullandığı anlamına geliyor.

Apple detaylı çevresel raporlarını ve üretim detaylarını yıllık olarak yayınlamaya devam ediyor. Son olarak Apple eski EPA başkanı Lisa Jackson'ı çevresel ve sürdürülebilir enerji bölümünün başına geçirmiş ve data center'larının yüzde 100 yenilenebilir enerji ile çalışabilmesi için çalışmalara başlamıştı.

Yeni Mac Pro uzun yıllardan sonra ilk kez Amerika'da Flextronics ortaklığı ile üretilmeye başlandı. Üretim Austin, Texas'da devam ediyor ve 20 eyalette 2.000'den fazla kişiye iş imkanı sağlıyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
8 + 6 = ?