Büyük Ekranlı iPad ve Lansman Tarihi Söylentileri

Büyük ekranlı iPad söylentileri Mayıs ayından bu yana aralıklarla devam ediyor. Genel olarak Apple kullanıcıları ve fan siteleri büyük ekranlı bir iPad konusunda ikiye bölünmüş olsalar da, veApple'da düzenlediğimiz ankete katılan kullanıcıların %63'ü şu anki iPad'lerin boyutlarının yeterli olduğunu belirtiyorlar.

Digitimes'ın bugün öne sürdüğü iddiaya göre Apple 12.9 inç'lik büyük ekranlı iPad'lerin üretimi için Quanta Computer ile anlaştı ve lansman tarihi olarak da 2014 yılının Ekim ayını belirledi. Ayrıca Digitimes'ın haberine göre Apple 12.9 inçlik büyük ekran iPad'ler ile özellikle eğitim sektörünü hedefleyecek.

Ayrıca Digitimes'ın söylentilerine bakılırsa Apple Taiwan Semiconductor Manufacturing Company'nin (TSMC) üreteceği 20nm'lik işlemcilere sahip büyük ekranlı bir iPhone modelini de piyasaya sürebilir. Büyük ekranlı iPhone'un lansman tarihi ise Mayıs 2014 olarak görünüyor. Önceki yıllarda yapılan iPhone lansmanlarının tarihlerine bakılırsa iddia edilen Mayıs 2014 tarihi çok düşük bir ihtimal olarak göze çarpıyor. Elbette Apple iPhone lansman tarihini Mayıs ayına çekerse gerçekten de çok büyük bir sürpriz yapmış olur.

Özellikle 12.9 inçlik büyük ekranlı iPad'lerin 11 inç MacBook Air'in yerini alacağı söylentileri bir süre daha devam edecek gibi görünüyor. Eğer Apple'ın gerçekten böyle bir planı varsa bu değişikliğin oldukça radikal olacak olması da dikkat çeken ayrıntılardan bir tanesi.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
2 + 8 = ?