Seli FaceTime (FaceTime Audio) Mac'lere Geliyor

Dün yayınlanan OS X Mavericks 10.9.2 beta 1 ile birlikte Sesli FaceTime'da (FaceTime Audio) Mac'lere entegre ediliyor. Sesli FaceTime bir Voice over Internet Protocol (VoIP) özelliği olmasının yanı sıra video araması yapmak istemeyen kullanıcılar için iOS 7 ile birlikte kullanıma sunulmuştu. Sesli FaceTime'ın OS X Mavericks'e entegre edilmesiyle birlikte Apple kullanıcıları iOS cihazlarından Mac kullanıcılarını sesli olarak arama imkanına da kavuşmuş olacaklar.

Sesli FaceTime AAC-ELD kodeklerini kullandığı için Full-HD ses kalitesine ulaşabiliyor ve kullanıcılar CD kalitesinde aramalar gerçekleştirebiliyorlar. Sesli FaceTime OS X Mavericks'e 10.9.2 ile birlikte derin bir şekilde entegre edilmiş gibi görünüyor. OS X Mavericks 10.9.2'nin ilk betasını yükleyen geliştiricilerin açıklamalarına göre Sesli FaceTime Mesajlar ve FaceTime uygulamalarında kolaylıkla kullanılabiliyor. Sesli FaceTime'ın OS X'e de gelmesi sayesinde Apple kendi cihazları arasında tam bir iletişim yapısı kurmuş da olacak.

Sesli FaceTime özelliğinin entegre edildiği OS X Mavericks 10.9.2'nin şu an için ne zaman tüm kullanıcılara açılacağı bilinmiyor. Ayrıca beta sürümlerde bulunan bazı özelliklerin de tam sürüme geçildiği zaman güncellemeden kaldırılma olasılığı her zaman için bulunuyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
6 + 8 = ?