Mac Pro Türkiye Satış Fiyatları

Mac Pro'nun dün Amerika'da satışının başlamasının ardından Türkiye'de ne zaman satışa çıkacağı da merak konusu oldu. Apple Online Store zaten yaklaşık bir aydır Mac Pro için ön sipariş toplamaya devam etse de gönderim tarihleri ile ilgili bir bilgi verimyordu. Apple Online Store üzerinde şu anda Mac Pro'ların gönderim tarihleri Ocak olarak belirlenmiş durumda ancak elbette bu tarihi teslimatların yapılacağı tarih olarak görmemek gerekli.

Daha önceki tecrübelerimize dayanarak Apple Reseller'lar üzerinden Mac Pro teslimatlarının Apple Online Store'a göre daha erken başlayacağını söyleyebiliriz. Yani bir Mac Pro almayı düşünüyorsanız ve beklemek istemiyorsanız Apple Online Store üzerinden hemen satın almak yerine biraz daha bekleyip Apple Reseller'ların da teslimat tarihlerine bakmakta fayda var. Elbette özel konfigürasyon bir Mac Pro almayı düşünüyorsanız en mantıklı tercihinizin de Apple Online Store olduğunu söyleyebiliriz.

Mac Pro Türkiye Satış Fiyatları

Dört Çekirdek ve İki Grafik İşleme Birimi
İşlemci 3.7 GHz Dört çekirdekli Intel Xenon E5
RAM 12 GB 1866 MHz DDR3 ECC
Ekran Kartı Her biri 2 GB GDDR5 VRAM belleğe sahip iki AMD FirePro D300
Depolama 256 GB PCIe tabanlı flash depolama
Fiyat 7.998.- TL

 

6 Çekirdek ve İki Grafik İşleme Birimi
İşlemci 3.5 GHz 6 çekirdekli Intel Xenon E5
RAM 16 GB 1866 MHz DDR3 ECC 
Ekran Kartı Her biri 3 GB GDDR5 VRAM belleğe sahip iki AMD FirePro D500
Depolama 256 GB PCIe tabanlı flash depolama
Fiyat 10.599.- TL

Eğer özel konfigürasyon bir Mac Pro almak isterseniz çıkabileceğiniz en üst nokta 25.000.- TL olarak Apple Online Store üzerinde göze çarpıyor. Elbette bu tutarın içinde ekran bulunmuyor. Eğer ekranınız yoksa ve bir adet 27 inç Apple Thunderbolt Display de almak isterseniz ödemeniz gereken tutar yaklaşık 28.000.- TL'ye çıkıyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
1 + 2 = ?