Aktivasyon Kilidi Varsayılan Olarak Açık Gelsin

Apple iOS 7'yi duyurduğu zaman birçok yeniliği yapmış olduğu sunumda tanıtmıştı. Bu yeniliklerden bir tanesi de iPhone'umu Bul özelliği ile birlikte kullanılan Aktivasyon Kilidi idi. Aktivasyon Kilidi kullanımda olan kullanıcıların iPhone'ları çalınıp sıfırlansa bile tekrar kullanılabilmesi için aktivasyonlarının yapılması gerekiyor. İşte bu noktada Aktivasyon Kilidi'nin açıldığı iCloud hesabının şifresinin girilmesi gerekiyor. Aksi takdirde iPhone etkinleştirilmiyor ve kullanılamıyor.

San Francisco bölge savcısı George Gascon ise Aktivasyon Kilidi özelliğinin tüm Apple cihazlarında varsayılan olarak açık gelmesi ve kullanıcıların isterlerse bu özelliği devre dışı bırakabilmeleri gerektiğini belirtti. 313 San Francisco vatandaşı üzerinde yapılan ankete göre iPhone kullanıcılarının yüzde 79'u zaten iPhone'umu Bul ve Aktivasyon Kilidi özelliklerini etkinleştirmiş durumda. Elde edilen örnek her ne kadar çok küçük olsa da, George Gascon bu miktarın bile Aktivasyon Kilidi'nin varsayılan olarak açık gelmesi gerektiği konusunda yeterli olduğunu belirtiyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
3 + 4 = ?