Apple'ın Pazar Payı Çin'de 2 Kattan Fazla Arttı

Araştırma ve analiz firması Counterpoint'in yayınlamış olduğu pazar verilerine göre Eylül - Ekim dönemlerinde iPhone'un pazar payı Çin'de iki kattan fazla arttı. Bu artış ayrıca Counterpoint'in raporuna göre China Mobile'ın iPhone satışlarına başlamasından önceki döneme ait. Counterpoint'e göre Apple'ın Çin'deki pazar payı yüzde 5'den yüzde 12'ye yükselmiş ve bu artış Apple'ı altıncı sıradan üçüncü sıraya yükseltmiş. İlk iki sırada ise Samsung ve Lenovo bulunuyor.

Android cihazların piyasadaki hakimiyeti göz önüne alındığında Apple'ın 2012 yılına göre yüzde 9'luk gerileme yaşaması normal kabul edilmişti. Elbette China Mobile'ın operatör teklifleri ile Apple'ın iPhone satışları için ulaşabileceği potansiyel kullanıcılar da artmış oldu. Bu artışın da önümüzdeki dönemde iPhone'un pazar payını daha da artırması bekleniyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
5 + 2 = ?