Akıllı Yüzük - Smarty Ring

Giyilebilir teknolojilerin hayatımıza girmeye başlamasıyla birlikte günlük olarak kullandığımız bir çok nesne de teknolojik özellikler kazanmaya başladı. Topluluk destekli fon toplama yöntemi olan Indiegogo'da tanıtımı yapılan Smarty Ring'de giyilebilir teknolojilere yeni bir tanesini eklemeye hazırlanıyor.

En kolay anlatımla akıllı yüzük diyebileceğimiz Smarty Ring küçük boyutuna rağmen kullanıcılara birçok özellik sunuyor. Smarty Ring'i kullanan kullanıcılar iOS veya Android cihazlarındaki bildirimleri alabiliyor, saat özelliklerini kullanabiliyor ve aramaları yönetebiliyorlar. Ayrıca müzik çalar gibi fonksiyonlar da Smarty Ring ile kolayca yönetilebiliyor. 

Bluetooth 4.0 teknolojisini kullanan Smarty Ring esnek bir pile sahip ve tam doluyken 24 saat boyunca kullanılabiliyor. 13 mm genişliğinde ve 4 mm kalınlığında olan Smarty ring ayrıca paslanmaz çelik bir kasaya da sahip. Küçük boyutlarına rağmen özellikleri ile dikkat çeken bu akıllı yüzük ayrıca kablosuz olarak şarj edilebiliyor.

Satın almak isteyenlerin yüzük ölçülerine göre üretimi yapılacak olan ve renk seçeneği de bulunan Smarty Ring'in fiyatı 175 dolar olarak belirlenmiş. Elbette konu yüzük gibi bir aksesuar olunca evli çiftler de düşünülmüş ve iki tane birden satın almak isteyenler için özel bir indirim de uygulanıyor. Smarty Ring üretime geçmek için 40.000 dolar'a ihtiyaç duyuyor ancak şu ana kadar 13.000 dolar toplanabilmiş. Yüzüğü satın alanlar için uluslararası teslim tarihi ise Nisan 2014 olarak belirtiliyor. Eğer siz de bu akıllı yüzük ile ilgileniyorsanız Indiegogo'nun web sayfası üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
1 + 10 = ?