iOS 7 Kullanım Oranı Yüzde 74'e Ulaştı

iOS 7'nin kullanıma sunulmasının üzerinden geçen yaklaşık 3 aylık sürenin ardından Apple destek sayfası üzerinden iOS 7 kullanım oranlarını bir grafik ile paylaştı. iOS 7'nin kullanım oranı ile ilgili birçok şirket araştırma raporlarını yayınlamıştı ancak Apple tarafından hazırlanan grafik doğrudan App Store'dan alındığı için en doğru rakamları içeriyor.

Apple tarafından 24 Kasım - 1 Aralık tarihleri arasında App Store'a giriş yapmış olan cihazların hesaplamaya dahil edildiği belirtilmiş. Bu tarihler arasında App Store'a giriş yapan cihazların yüzde 74'ünün iOS 7, yüzde 22'sinin iOS 6 ve yüzde 4'ünün de iOS 5 veya öncesine ait sürümleri kullandığını görmekteyiz.

Apple'ın açıkladığı rakamlar Chitika tarafından bu hafta başında açıklanan iOS 7 kullanım oranları ile neredeyse aynı denilebilir. Chitika'nın yayınladığı rapora göre iOS 7 kullanan cihazların oranı yüzde 74.1, iOS 7 kullanan cihazların oranı ise yüzde 22.4 olarak açıklanmıştı.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
9 + 7 = ?