Apple Fortune 500 Sıralamasında 11 Sıra Birden Yükseldi

Fortune bugün Amerika'daki en büyük geliri elde eden 500 şirketin yer aldığı Fortune 500 listesini yayınladı.

2012 mali yılına bakıldığında Apple tarihinde ilk defa 11 sıra birden yükselerek en büyük 10 şirket arasına 6. sıradan girmeyi başardı. 1. sırada hala Wal-Mart ve ikinci sırada geçtiğimiz Ocak ayında dünyanın en değerli şirketi ünvanını Apple'dan geri alan Exxon Mobile var.

Teknoloji şirketlerine baktığımızda ise Facebook 482. sırada yer alırken, AT&T 11. sırada, HP 15. sırada, Verizon 16. sırada, Microsoft 35. sırada ve Amazon 49. sırada yer aldı.

Fortune 500 listesindeki ilk 10 şirket ise şu ekilde sıralandılar;

  1. Wal-Mart Stores
  2. Exxon Mobil
  3. Chevron
  4. Phillips 66
  5. Berkshire Hathaway
  6. Apple
  7. General Motors
  8. General Electric
  9. Vallero Energy
  10. Ford Motor

Listenin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
8 + 7 = ?