iOS ile Android Arasındaki Gelir Farkı Azalıyor

Yapılan araştırmalar iOS'in hala uygulama satışları konusunda lider olduğunu gösterse de Android ile arasındaki fark her geçen gün azalıyor. Business Insider'ın haberine göre iOS ile Android arasındaki gelir farkından dolayı iOS hala geliştiriciler için en fazla gelir elde edebilecekleri işletim sistemi konumunda.

Uygulama içi satın almalar ve ücretli uygulamalara baktığımızda iOS'in ürettiği hacim Android'in iki katından fazla. Sadece uygulama içi satın almalara baktığımızda ise iOS'in hacminin Android'in dört katından daha fazla olduğunu görmekteyiz. Download başına gelire baktığımızda da iOS ile Android'in arasındaki fark oldukça dikkat çekici. Geliştiricilerin iOS üzerinden Android'e göre 5 kat daha fazla gelir elde ettiğini Business Insider'ın paylaştığı grafiğe göre söylemek mümkün.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
5 + 10 = ?