Foxconn iPhone 5C Üretimini Azalttı

Digitimes'ın bugün yayınladığı bir habere göre Foxconn iPhone 5C üretimini tek bir fabrikada devam ettirme kararı aldı. iPhone 5C'nin üretiminin durdurulduğu fabrikada ise iPhone 5S üretiminin hızlandırılması için hazırlıkla başladı.

Endüstriyel kaynaklardan edinilen bilgilere göre Foxconn Electronics iPhone 5C üretilen Kuzey Çin'in Zhengzhou bölgesindeki fabrikasında iPhone 5C üretiminin durdurulmasına ve iPhone 5S kapasitesinin artırılmasına karar verdi.

Digitimes'ın elde ettiği bilgilerin kaynağının güvenilir olmamasına rağmen Apple'ın iPhone 5C üretimini azalttığı ve iPhone 5S üretimine öncelik verdiği daha önceden de biliniyordu. Apple'ın iPhone 5'in yerine renkli ve plastik kasalı iPhone 5C'yi yerleştirmesi, özellikle fiyat konusunda beklentileri karşılamamış ve kullanıcılar iPhone 5S'i tercih etmişlerdi.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
5 + 10 = ?