A7 Apple TV 2014 Yılında Gelebilir

Steve Jobs'ın bir televizyon fikrinden bahsetmesinden bu yana kullanıcılar Apple'dan bir iTV tanıtımı bekliyorlar. Ancak şimdilik Apple sadece Apple TV'yi geliştiriyor ve zaman zaman yeni içerikler eklemekle yetiniyor gibi görünüyor. KGI analisti Ming-chi Kuo'nun bugün açıkladığı tahminlerine göre Apple 64-bit A7 işlemcisi ile güncellediği Apple TV'leri 2013 yılı içinde piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Ming-chi Kuo tarafından Apple'ın sevkiyatlarını artırmak için Apple TV'ye yeni içerikler eklemesi gerektiği de ayrıca belirtiliyor.

Apple'ın 2014 yılı içinde A7 işlemcisine sahip bir Apple TV'yi piyasaya süreceğini ve sevkiyatlarının ise 8.2 milyon civarında olacağını tahmin ediyoruz. Apple'ın daha fazla TV içeriğini ve servisini Apple TV içine entegre etmemesi durumunda ise sevkiyatlardaki büyümenin sınırlı olacağını öngörmekteyiz. Eğer Apple iTV'yi piyasaya sürmeye hazırlanıyorsa Apple'ın farklı ülkelerdeki içerik ve servislere entegre olabilmesi oldukça zor olacaktır. Bize göre Apple iTV'yi 2015 yılının sonunda veya 2016 yılında piyasaya sürebilir.

Gene Munster'a göre ise Apple iTV'yi 2014 yılının sonunda piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Ancak birçok analistin 2014 yılının giyilebilir cihazlar yılı olacağını söylemesi nedeniyle tahminlerin birçoğu 2014 yılının sadece Apple TV güncellemesi ile geçeceği yönünde

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
1 + 5 = ?