Retina iPad mini Benchmark Testi

Retina iPad mini'nin bugün satışa sunulmasıyla birlikte Benchmark testlerine ait sonuçlar da gelmeye başladı. Test sonuçlarına bakılacak olursa Retina iPad mini orjinal iPad mini'ye oranla 5 kat daha hızlı çalışıyor. Test sonuçlarına göre Retina iPad mini'nin 1.29 GHz'lik işlemcisi iPhone 5S'in 1.30 GHz'lik işlemcisiyle neredeyse aynı hıza sahip. iPad Air'e göre bakıldığında ise Retina iPad mini'nin küçük bir farkla biraz daha yavaş olduğunu söyleyebiliriz.

Her iki cihazda da 64-bit A7 işlemci kullanılıyor olmasının aradaki farklılığı ilginç bir hale getirdiğini söyleyebiliriz. iPad Air ile Retina iPad mini'nin işlemci hızlarına baktığımızda iPad Air'in 1.39 GHz'lik işlemcisinin biraz daha hızlı olduğunu söylemek mümkün. Apple Retina iPad mini'de 10 saatlik pil ömrünü koruyabilmek veya cihazın fazla ısınmasını önlemek için A7 işlemcinin hızını biraz azaltmış olabilir. Elbette aradaki bu ufak farklılık nedeniyle her ne kadar Retina iPad mini biraz daha yavaş gibi görünse de normal bir kullanımda iPad Air ile arasındaki hız farklılığının farkedilebilmesi pek mümkün olmayacaktır.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
4 + 4 = ?