Retina iPad mini Satışı Başladı

Apple bugün Amerika, Avustralya, Yeni Zelanda, Singapur, Çin, Hong Kong ve Japonya'da Onlie Store'lar üzerinden Retina iPad mini satışına başladı. Henüz LTE modellerinin satışına başlanmayan Retina iPad mini'nin kısa süre içinde birçok ülkede satışına başlanması bekleniyor. Retina iPad mini'nin Türkiye'de satışa sunulacağı tarih ise 27 Kasım olarak belirtilmiş durumda.

Apple geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği iPad lansmanında iPad Air'in çıkış tarihini açıklamış ancak Retina iPad mini için bir tarih vermemişti. Retina iPad mini'nin çıkış tarihi olarak elimizdeki tek bilgi Kasım ayı içinde satışa sunulacağı yönündeydi. Retina iPad mini tıpkı iPad Air ve iPhone 5S'de olduğu gibi 64-bit A7 işlemci ve M7 yardımcı işlemciye sahip. 1.2 MP ön kamera ve 5 MP arka kameraya sahip olan Retina iPad mini 2048x1536 piksel çözünürlük sunuyor. Geçtiğimiz sene piyasaya sürülmüş olan iPad mini ile dördüncü nesil iPad arasındaki farklar donanımsal olarak oldukça fazla olsa da Retina iPad mini ile iPad Air arasındaki tek farkın ekran boyutlarında olduğu görülüyor. iPad Air 9.7 inç'lik bir ekrana sahipken Retina iPad mini ise 7.9 inçlik bir ekran seçeneğine sahip.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
10 + 9 = ?