Apple Kavisli Ekranlara Sahip iPhone'lar Üretecek mi?

Bloomberg'in Apple'ın planlarına yakın olan kaynaklardan aldığı bilgilere göre Apple 2014 yılının üçüncü çeyreğinde daha büyük ve kavisli ekranlara sahip iki yeni iPhone modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. 4.7 inç ve 5.5 inç olarak planlanan ekran boyutları şu anda piyasada olan, 4 inçlik ekrana sahip iPhone 5S ve iPhone 5C modelinden oldukça büyük. Ayrıca kaynaklar her iki iPhone modelinin de tıpkı iPhone 5S ve iPhone 5C'de olduğu gibi 2014 Eylül ayında tanıtılacağını belirtiyor.

Kaynaklar ayrıca Apple'ın basınç algılayan ekranlar üzerinde çalışmaya devam ettiğini de belirtiyor. iPhone'lara gelecekte yerleştirilmesi beklenen basınç sensörleri ekrana uygulanan basıncı ölçebilecek ve bu sayede farklı dokunuşlarda farklı görevleri çalıştırabilecek. Şu an için basınç sensörünün 2014 yılında piyasaya sürülecek olan iPhone modellerinde bulunması ise beklenmiyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
5 + 8 = ?

Hakan -- 5 yıl önce yorumladı.Bu konuda daha detayli bilgi elinize gecer ise bizlerle paylasmanizi bekliyorum..Suana kadar kavisli bir ekranin cikma ihtimalini sadece burada gördüm ve büyük süpriz oldu benim icin...An itibari ile 5s benim icin tam bir hayal kirikligi yaratmisken iphone 6 icin tekrar tatli bir heyecan duydum...Tesekkür ederim