Apple iWatch'ı İnce Yapabilecek mi?

Bugün yapılan bir patent başvurusu Apple'ın iWatch'ı şu anda piyasada olan muadillerine göre çok daha ince yapabileceğine işaret ediyor. Apple'ın planı pil boyutunu düşürerek iWatch'ı inceltmek üzerine kurulu olabilir.

Akıllı saatlerin yayılmasının arkasındaki en büyük engel cihazların teknolojik açıdan gelişmesiyle birlikte kalınlıklarının artıyor ve şıklıklarının ise buna bağlı olarak azalıyor olmasından kaynaklanıyor. Teknoloji tutkunları akıllı saatleri kullanabilmek için şık tasarımları gözden çıkarsalar bile, kabul etmek gerekir ki, saat pazarı göz önüne alındığında birçok insan ilk olarak alacakları cihazın şık olmasını önemser.

Bluetooth LE protokolü sayesinde akıllı saatlerin pili klasik Bluetooh teknolojisine göre neredeyse yarı yarıya güç tasarrufu yapabiliyor ancak bu bile akıllı saatlerin kalınlığını düşürmeye yetmiyor. Apple'ın patent başvurusu da tam bu noktada bir çözüm sağlıyor. Patente göre Apple'ın planı Bluetooth bağlantısını sağlamaya yönelik bir talep oluşturulması ve ihtiyaç anında bağlantının sağlanarak iletişimin gerçekleştirilmesini kapsıyor. 

Örnek olarak iPhone bir bilgiyi iWatch'a iletmek istediğinde iWatch'un hala kapsama alanı içinde olup olmadığını öğrenmek için bir istek gönderecek. Eğer iWatch kapsama alanı içindeyse iPhone'a yanıt verecek ve Bluetooth bağlantısı gerçekleştirilecek. İletilmesi gereken bilgiler iWatch'a iletilip gerekli yanıtlar iPhone tarafından alındıktan sonra ise Bluetooth bağlantısı otomatik olarak sonlandırılacak. İki cihaz arasındaki Bluetooth bağlantısının ihtiyaç anında gerçekleşmesi ise elbetteki pilin çok daha az kullanılmasını ve çok daha ince akıllı saatlerin yapılabilmesini sağlayacak.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
10 + 4 = ?