iPad Air Satın Alanların Yüzde 75'i Eski Kullanıcı

PiperJaffaray tarafından yapılan ve 71 katılımcıyla yapılan bir ankete göre Amerika'da ilk gün iPad Air satın alan müşterilerin yüzde 75'inin önceki nesil bir iPad'i var. Karşılaştırma yapmak adına baktığımızda ise geçtiğimiz sene iPad mini alan müşterilerin yüzde 58'inin önceki nesil bir iPad'i olduğunu söyleyebiliriz. Anket katılımcıları oldukça küçük bir grup olsa da yapılan anketi yorumlayacak olursak Amerikan pazarının artık yavaş yavaş doyuma ulaştığını söyleyebiliriz.

Yapılan araştırmalar iPad kullanıcılarının ortalama 23 aylık bir süre içinde iPad'lerini yenilediklerini ortaya koyuyor. Bu süre Amerika için ortalama cihaz yenileme süresi olan 30 aydan oldukça düşük bir süre. iPad Air'in piyasaya sürüldüğü Cuma günü her 5 iPad Air müşterisinden bir tanesi 128 GB'lık modeli tercih ederken, iPad Air müşterilerinin yüzde 94'ünün bir iPhone'a sahip olması ise önemli bir istatistik olarak göze çarpıyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
5 + 3 = ?