Lion için Safari Güncellendi [6.1]

Lion için Safari dün akşam 6.1 sürümüne güncellendi. Güncelleme kenar çubuğu ve tek tıklamayla yer işareti ekleme gibi yeni özellikler içeriyor.

Safari 6.1 güncellemesinin sürüm notlarını ve tüm yenilikleri aşağıda görebilirsiniz;

OS X Lion için Safari 6.1 aşağıdakiler de dahil olmak üzere yeni özellikler içerir:

•   Kenar çubuğu: Yer İşaretleri'nizi ve Okuma Listenizi tek bir kullanışlı yerde görün.

•   Tek tıklamayla yer işareti ekleme: Bir web sayfasını Okuma Listenize eklemek için Akıllı Arama Alanı'nın solundaki (+) düğmesini tıklamanız yeterlidir. Web sayfasını Favoriler Çubuğu'na veya Yer İşaretleri'nize eklemek için tıklayıp parmağınızı basılı tutun.

•   Safari Enerji Tasarrufu: Yalnızca görmek istediğiniz yazılım eki içeriğini oynatarak enerji verimliliğini artırın.

•   Üçüncü parti verileri engelleme: Safari saptanmış olarak, üçüncü parti web sitelerinin tarama eylemlerinizi takip etmek için kullanılabilecek çerezleri ve diğer veri türlerini bırakmasını engeller.

•   Yerleşik Yandex araması: Önde gelen Rus arama motoru Yandex artık Rusça kullanan kullanıcılar için bir seçenektir.

Safari hakkında daha fazla bilgi için, lütfen şu adresi ziyaret edin: http://support.apple.com/kb/HT1222?viewlocale=tr_TR

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
9 + 4 = ?