Retina iPad mini Çıktı

Apple düzenlemiş olduğu medya etkinliği ile birlikte Retina iPad mini'yi tanıttı. iPad mini'nin Retina ekrana sahip olup olmayacağı merak konusuydu ancak Apple söylentilere son noktayı koydu ve iPad mini'ye Retina Diplay'in geldiğini duyurdu.

Retina iPad mini tıpkı bir önceki nesil gibi 7.9 inçlik bir ekrana sahip ancak en büyük özelliği Retina ekranı. 2048x1536 çözünürlüğe sahip olan Retina iPad mini'de inç başına 326 piksel düşüyor. Tıpkı iPad Air'de olduğu gibi iPhone 5S'de kullanılan A7 ve M7 işlemcilerinden güç alacak olan Retina iPad mini 64-bit mimarisini destekliyor. Retina iPad mini'nin işlemci performansı 4 kat artarken grafik performansı ise 8 kart artmış durumda. Retina ekranına rağmen 10 saate kadar pil ömrü sürecek olan Retina iPad mini için App Store'da 475.000 uygulama bulunuyor.

Gümüş / Beyaz ve Uzay Grisi / Siyah renk seçenekleri ile Kasım sonunda piyasaya çıkacak olan Retina iPad mini'nin ilk satışının yapılacağı ülkeler arasında Türkiye bulunmuyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
9 + 11 = ?