iPad Air Çıktı

Apple düzenlemiş olduğu medya etkinliği ile birlikte yeni iPad'leri tanıttı. Adının iPad 5 olması beklenen 9.7 inç'lik iPad'in yeni ismi artık iPad Air. iPad Air tamamen yeni tasarımı ve donanımı ile birlikte Gümüş / Beyaz ve Uzay Grisi / Siyah renk seçenekleri sunuyor. 1 Kasım itibariyle satışa çıkacak olan iPad Air ülkemize ise 1 Kasım'dan sonraki bir tarihte gelecek ve resmi satışına başlanacak.

iPad mini tasarımı ile yenilenen iPad Air bir önceki nesilden %28 daha hafif ve yaklaşık 450 gram ağırlığında. Yeni iPad ayrıca bir önceki nesilden %20 daha ince bir yapıya sahip. iPad Air'de iPhone 5S'de bulunan 64-bit mimarisine sahip A7 işlemci bulunuyor ve M7 yardımcı işlemcisi iPad Air'e güç veriyor. iPad Air'in işlemcisi bir önceki nesilden 2 kat daha hızlı. Ayrıca grafik performansında da 2 kat artış bulunuyor.

iPad Air'de daha hızlı kablosuz bağlantı için bir yerine iki anten bulunuyor ve MIMo teknolojisi tarafından kablosuz bağlantı destekleniyor. iPad Air artık iki kata kadar daha hızlı kablosuz bağlantı imkanı sağlıyor. Wi-Fi + Hücresel model ise LTE destekliyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
8 + 10 = ?