Apple'ın Borçlanma Stratejisi 9.2 Milyar Dolar Kar Ettirdi

Bugün 9to5mac tarafından yayınlanan habere göre Moody Yatırım Hizmetleri de Apple'ın kasasındaki nakit parayı kullanmak yerine borçlanmasının vergi konusunda şirketin kazançlı çıkacağını doğruladı.

Bugünkü oranlar göz önünde bulunduğunda 17 milyar dolarlık tahvil borçlanmasının sonucunda Apple'ın yıllık 308 milyon dolar faiz ödeyeceğini belirten Moody Kıdemli Başkan Yardımcısı Gerald Granovsky eğer Apple bu borçlanma yerine kasasındaki parayı kullanmış olsaydı %35 vergi ödemek zorunda kalacaktı dedi. Borçlanmanın miktarını göz önüne aldığımızda bu rakam 9.2 milyar dolara çıkıyor ve bu da pek akıllıca bir strateji olmazdı diye belirtti. Apple ayrıca faiz ödemelerini vergiden düşebileceği için de yıllık olarak 100 milyon dolar daha kazançlı çıkmış olacak.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
8 + 7 = ?