iPad için Klavyeli Kapak mı Geliyor?

Bugün Apple Geliştirici İlişkileri'nden Jamie Ryan adındaki bir çalışan Apple'ın yarın düzenleyeceği medya etkinliğinde iPad için bir kapaklı klavye tanıtacağını ileri sürdü. Apple geçtiğimiz sene iPad için klavyeli kapaklar da dahil olmak üzere birçok patent almış ancak şu ana kadar mıknatıslı kapağı hariç hiçbir kapak üretmemişti.

Jamie Ryan ise Apple'ın Microsoft'un Surface tabletinin klavyeli kapağına benzer bir prototip üzerinde çalıştığını ve yarınki medya etkinliğinde bu klavyeli kapağı duyurabileceğini ifade etti. Jamie Ryan güç tasarrufu için kapaklı klavyenin Bluetooth 4.0 olacağını tahmin ettiğini belirmeyi de ihmal etmedi.

Apple'ın daha önceden tıpkı Jamie Ryan'ın bahsettiği gibi bir patenti bulunuyordu ancak bu patentin aynı zamanda bir de solar güç hücreleri barındıran bir alanı bulunuyordu. Elbette şu için sadece söylentiden ibaret olan bu iddianın gerçek olup olmayacağı belli değil. Apple'ın planlarının içinde belki de ikinci bir monitör olarak da kullanılabilen dokunmatik tasarımlı bir klavye bile bulunuyor olabilir. Apple'ın kapaklı klavyesinin tanıtılıp tanıtılmayacağı hiç belli olmasa bile gerçeği öğrenmek için artık 24 saat bile kalmadığını söyleyebiliriz.

Apple'ın 22 Ekim'de düzenleyeceği medya etkinliğini saat 20.00'a doğru açacağımız canlı yayın sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
3 + 11 = ?