KGI'dan 22 Ekim Beklentileri

Ünlü KGI analisti Ming-Chi Kuo bugün Apple'ın 22 Ekim'de düzenleyeceği medya etkinliği ile ilgili beklentilerin yer aldığı yeni bir rapor yayınladı. Raporda geliştirilmiş kameralı, daha ince, hafif ve A7X işlemcili iPad, A7 işlemcili Retina iPad mini 2 ve Haswell işlemcili yeni MacBook Pro'lar beklentiler arasında yer alıyor. iPad serisi için altın renk seçeneği ve Touch ID ise beklenmiyor.

Kuo'ya göre iPad 5 daha ince ve bir önceki nesle göre yüzde 20 daha hafif olmanın yanı sıra, çerçeveleri de daha ince olacak. iPad 5'in kalınlığının 7.5 mm, ağırlığının ise 500 gr olması bekleniyor. Kuo ayrıca iPad 5'de daha geniş odak açıklığına sahip 8 mp kamera beklerken 64-bit destekli A7X işlemcilerin de cihazda yer alacağını belirtiyor. 

iPad mini 2'nin ise 2048x1536 çözünürlükte Retina Display'e sahip olacağını belirten Kuo cihazın işlemcisinin ise iPhone 5S'in de kullandığı A7 olacağını öngördüklerini belirtiyor. Kuo her iki iPad için de altın renk seçeneğinin bulunmayacağından emin olduklarını belirtiyor. Touch ID'nin iPhone 5S'e yetebilecek kadar üretildiğini düşüklerinden dolayı her iki cihazda da olmayacağını tahmin ettiklerini yazan Kuo bu konuda çok da emin olmadıklarının altını çiziyor.

Son olarak raporda Intel'in Haswell işlemcileri ile güncellenecek olan MacBook Pro'ların da 22 Ekim'de tanıtılacağını tahmin ediliyor. Yeni MacBook Pro'larda HD kamera beklenirken PCI Express SSD'ler ile MacBook Air ile iMac serilerinde bulunan 802.11ac'nin de güncelleme ile cihazlara dahil olacağı belirtiliyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
2 + 5 = ?