Otomatik İndirmeler Apple'ın Başına Bela Açtı

Yaklaşık olarak 3 GB alana ihtiyaç duyan iOS 7'nin otomatik olarak iOS 6 yüklü cihazına OTA ile indirilmesi nedeniyle bir kullanıcı Apple'a dava açtı. California'dan Mark Menacher isimli bir kullanıcı iOS 7 ile ilgili olarak Apple'ın müşteri tercihlerini görmezden geldiğini ve bunun kurumsal katillik olduğunu öne sürdü. 

Birçok kullanıcı için oldukça iyi bir özellik olan OTA sayesinde güncellemeler otomatik olarak indiriliyor ve yüklenmeye hazır olduklarında kullanıcılara bildirim gönderiliyor. Ancak iOS 7'ye henüz geçmek istemeyen iOS 6 kullanıcıların cihazlarına indirilen güncelleme oldukça büyük bir alan kapladığı ve silinemediği için Apple'a karşı açılan davanın da temelini oluşturuyor.

Steve Jobs şirket çalışanlarına kaba davransa bile sonunda müşteri memnuniyetine önem verirdi. Ancak Tim Cook şirketi kar ettirme peşinde olduğu için müşteri memnuniyetini önemsemeyen bir kültür yetiştiriyor.

CNET'in haberine göre davacı taraf Mark Menacher yüklemek istemediği iOS 7'nin cihazından kaldırılabilmesi için bir yol ve 50 dolarlık bir tazminat talep ediyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
6 + 9 = ?