iOS 7'ye Geçiş Düşünülenden Daha mı Az?

Millennial Media tarafından yapılan araştırmaya göre iOS 6'dan iOS 7'ye geçişin sanıldığı kadar hızlı ilermediği açıklandı. Araştırmaya göre iOS 5'den iOS 6'ya geçiş çok daha hızlı gerçekleşmişti ve birçok kullanıcı yeni işletim sistemini kullanmaya başlamıştı.

Millennial Media'nın reklam platformundan elde ettiği sayfa gösterimlerinin iOS 7'nin ilk çıkışını takip eden bir hafta boyunca günlük olarak yüzde 185'lik bir büyüme yaşadığını, 18 Eylül'ü takip eden ilk haftanın sonunda ise iOS trafiklerinin yüzde 16'sının iOS 7 yüklü cihazlardan geldiği açıklandı. Karşılaştırma yapacak olursak, 19 Eylül 2012 tarihinde çıkan iOS 6'da günlük olarak yüzde 264'lük bir büyüme gerçekleşmiş ve ilk haftanın sonunda iOS trafiklerinin yüzde 35'inin iOS 6'dan gelmişti.

Millennial Media iOS 7'ye geçiş hızının iOS 6'dan daha düşük olmasını ise iOS 7 ile birlikte kullanıma sunulan yeni arayüzün ve özelliklerin kullanıcıların tereddüt etmelerine neden olmuş olabileceğini açıkladı. Ayrıca iOS 6'da kalmayı tercih eden kullanıcıların iOS 7'ye geçiş için bir süre daha beklemeye karar vermiş olabileceği de yapılan açıklamada belirtiliyor.

Mixpanel ise daha önceden iOS kullanıcılarının yüzde 30'unun ilk 16 saatte iOS 7'ye geçtiklerini belirtmişti. Bu rakamlar her ne kadar iki şirketin de biribirinden oldukça farklı sonuçlar elde ettiklerini gösteriyor olsa da Mixpanel şu anda iOS 7 kullanıcılarının yüzde 72'lik bir oranda olduğunu ve artışın sabit bir hızla devam ettiğini belirtti.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
3 + 1 = ?