iPad Etkinliği 22 Ekim'de Yapılacak

Bir süredir iPad 5 ve iPad mini 2'nin tanıtımının 22 Ekim'de yapılacağı söylentileri devam ediyordu. Apple bugün tüm söylentilere son noktayı koydu ve tanıtım etkinliğinin 22 Ekim'de yapılacağını açıkladı. Etkinlik San Francisco'da bulunan Yerba Buena Center'da yapılacak ve Türkiye saati ile 20.00'da başlayacak.

iPad 5 ve iPad mini 2'nin haricinde düzenlenecek olan etkinlikte Mac OS X Mavericks, Intel'in Haswell işlemcileri ile geliştrilmiş MacBook Pro serisi, yeni Apple TV ve Mac Pro'nun da tanıtılması bekleniyor. Mac OS X Mavericks'in şu anda GM sürümünde olması ve sonbaharda satışa sunulacağının daha önceden açıklanmış olmasından dolayı düzenlenecek olan etkinlikte Mavericks'in kesin çıkış tarihinin açılanacağından emin olduğumuzu belirtmeliyiz. Ayrıca Mac Pro'nun Haziran ayında düzenlenen etkinlikte çıkış tarihinin önümüzdeki sonbahar olarak açıklanması nedeniyle 22 Ekim'deki etkinlikte Mac Pro'yu da daha detaylı olarak görebileceğiz.

Apple genellikle yeni iOS aygıtlarını tanıtımlarından bir hafta kadar sonra satışa sunuyor. Eğer iPad 5 ve iPad mini 2'de de aynı yolu izlerse bu cihazların Amerika'da 1 Kasım itibariyle satışa sunulacağını tahmin edebiliriz. iPad 5 ve iPad mini 2'nin ise ülkemizde satışa sunulması muhtemelen Aralık ayını bulacaktır.

Apple'ın 22 Ekim'de düzenleyeceği medya etkinliğini veApple üzerinden etkinlik günü açacağımız canlı yayın sayfası aracılığı ile takip edebilirsiniz.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
1 + 7 = ?