Düşük Maliyetli iMac mi Geliyor?

KGI analisti Ming-Chi Kuo'ya göre Apple 2014 yılında daha düşük maliyetli iMac modellerini piyasaya sunmayı planlıyor olabilir. Ming-Chi Kuo 2012 yılının sonunda tasarımı tamamen yenilenen iMac'lerin özellikle yabancı pazarlardaki satış beklentilerini karşılamakta başarısız olduğunu belirtti. Kuo'ya göre düşük satış oranları nedeniyle Apple 2014 yılında maliyetlerini düşürerek daha uygun fiyatlı iMac'ler piyasaya sürecek.

Araştırmalarımız Apple'ın 2012 yılının sonunda piyasaya sunduğu ve tasarımı tamamen yenilenen en son iMac modellerinin dünya çapında satışlarının düşük olduğunu gösteriyor. Bize göre iMac'lerin fiyatları çok pahalı ve özellikle Çin gibi büyük pazarlarda beklentileri karşılamaya yetmiyor. Satışların beklentilerin altında kalmasından dolayı Apple Lenovo ve HP gibi rakipleriyle rekabet edebilmek için iMac'lerin maliyetlerini düşürmenin planlarını yapıyor olabilir. 

İyimser bir bakış açısıyla Apple'ın iMac'lerin fiyatlarını düşürmesi yıllık olarak yüzde 10 ila 20 arasında daha fazla satış gerçekleştirmesini sağlayabilir.

Apple geçtiğimiz sene iMac'leri tamamen yenilemişti ancak geçtiğimiz ay süpriz bir şekilde iMac'lerin donanımlarını güncelledi. Yeni donanım özellikleri arasında flash tabanlı PCI Express depolama alanı, 802.11ac Wi-Fi ve Intel'in Haswell işlemcileri de bulunuyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
6 + 11 = ?