iPad 6'da Yüzde 40 Daha Fazla Çözünürlük Olacak

Apple'ın 12.9 inçlik bir iPad üreteceği söylentileri bir süredir devam ediyor ancak ünlü KGI analisti Ming-chi Kuo bu söylentilere katılmadığını belirten yeni bir araştırma raporu yayınladı. Ming-chi Kuo'ya göre Apple gelecek sene piyasaya sunacağı iPad 6'da da 9.7 inçlik ekranı tercih edecek ancak piksel yoğunluğu iPad 5'e göre yüzde 30 ila yüzde 40 artırılacak.

iPad 6'da 12 inç veya büyük bir ekranı tercih edeceği söylentilerinin aksine, biz Apple'ın özellikle günümüz teknolojisi göz önüne alındığında ve taşınabilirlik söz konusu olduğunda 9.7'inçlik ekranı kullanmaya devam edeceğini düşünüyoruz. 

Gelişen teknolojiler nedeniyle Apple 2014 yılının sonunda piyasaya sunacağı iPad 6'nın piksel yoğunluğu bir önceki nesil iPad olan iPad 5'e göre yüzde 30 ila yüzde 40 daha fazla olabilir.

Kuo araştırmasında ayrıca iPad 6 ile birlikte piyasaya sürülmesi beklenen üçüncü nesil iPad mini ile ilgili de bazı notlarını açıkladı. Kuo daha önceki tahminlerinde Apple'ın ikinci nesil iPad mini'nin bu sene içinde Retina Display'e geçeceğini belirtmişti. Raporda üçüncü nesil iPad mini'nin ise iPad 6'da bekledikleri çözünürlük artışından etkilenmeyeceğini ve ikinci nesil ile aynı çözünürlükte olacağını belirtiyor.

Apple'ın 22 Ekim'de düzenleyeceği medya etkinliğinde iPad 5 ve iPad mini 2'nin yanı sıra Mac OS X Mavericks ve yeni nesil Mac Book Pro'ları da duyurması bekleniyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
8 + 10 = ?