iPad Etkinliği 22 Ekim'de mi Yapılacak?

AllThingsD tarafından bugün yayınlanan bir habere göre Apple 5.nesil iPad, iPad Mini 2, Intel'in en son işlemcisi Haswell ile güncellenmiş yeni MacBook Pro ve en son OS X olan Mavericks'i 22 Ekim tarihinde düzenlenecek olan bir etkinlikte duyuracak.

Uzun zamandan bu yana iPad 5'in şu anda piyasada olan iPad Mini ile benzer tasarıma sahip olacağını ve bu sayede hem daha ince hem de daha hafif olacağını biliyorduk. Hatta sızdırılan fotoğraflar da bu bilgileri doğrulamıştı. Apple'ın iPad 5'de 64-bit'lik yeni A7 işlemcisinin yanı sıra M7 yardımcı işlemcisini de kullanacağı tahmin ediliyor. Ayrıca iPad Mini 2'nin de Retina Display özelliğinin dışında tıpkı iPad 5'de olduğu gibi 64-bit'lik A7 işlemciye geçmesi bekleniyor. Bizim tahminlerimiz de iPad 5'in 64-bit'lik A7 işlemciye geçeceği yönünde ancak iPad Mini 2'nin iPhone 5C'de kullanılan A6 işlemciyi kullanması daha olası gibi görünüyor.

MacBook Pro serisinin ise Apple'ın Intel tarafından üretilen yeni nesil Haswell işlemcilerini MacBook Air serisinde kullanmasından bu yana güncellenmesi bekleniyor. Bu sene içinde satışa çıkması beklenen ve Apple'ın en güçlü dizüstü bilgisayar serisi olan MacBook Pro'ların da 22 Ekim'de düzenlenecek olan etkinlikte tanıtılması ve satış tarihinin açıklanması bekleniyor. Ayrıca şu anda GM sürümünde olan en son işletim sistemi OS X Mavericks'in de 22 Ekim'de duyurulacağı ve etkinliğin ardından Mac App Store üzerinden satışa çıkacağı tahmin ediliyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
2 + 8 = ?