Güncelleme ve Geri Yükleme Sorunlarını Giderme

iTunes kullanarak iPhone, iPad veya iPod Touch'ınızı güncellerken ya da geri yüklerken bazı durumlarda hata mesajları ile karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumda aşağıdaki adımları uygulayarak güncelleme veya geri yükleme sorunlarının çoğunu giderebilirsiniz.

 1. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve güncelleme ya da geri yükleme işlemini tekrar deneyin.
 2. Klavye ve mouse haricinde bilgisayarınıza bağlı olan tüm USB aygıtlarını geçici olarak çıkarın ve güncelleme ya da geri yükleme işlemini tekrar deneyin. 
 3. iTunes'u en son sürümüne güncelleyin. En son sürüm iTunes'u bilgisayarınızdaki iTunes uygulamasını kullanarak veya Apple'ın iTunes sayfası üzerinden indirebilirsiniz.
 4. Kullanmakta olduğunuz bilgisayarın işletim sisteminin güncel olduğundan emin olun.
  1. Bir Macintosh bilgisayar kullanıyorsanız yeni güncelleme olup olmadığını sol üst köşede bulunan elma logosuna tıklayıp açılan menüden Yazılım Güncelleme seçeneğini kullanarak kontrol edebilirsiniz.
  2. Bir Windows PC kullanıyorsanız yeni güncelleme olup olmadığını kontrol etmek için Windows Update sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 5. Güncelleme ve geri yükleme işlemlerinin çoğu güvenlik yazılımlarından kaynaklanmaktadır. Bilgisayarınızda bir güvenlik yazılımı bulunuyorsa aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz;
  1. Güvenlik yazılımınızın ayarlarının doğru yapılandırıldığından emin olun
  2. Güvenlik yazılımınızı güncelleyin
  3. Güvenlik yazılımınızı geçici olarak kapatın veya kaldırın

Eğer yukarıdaki işlemler sorununuzu çözmediyse iTunes Hata Kodları ve Çözümleri başlıklı yazımıza göz atabilir ve almakta olduğunuz hata kodunuza ait çözüme bakabilirsiniz.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
4 + 8 = ?