National Geographic'den iPhone 5S Fotoğrafları

National Geographic fotoğrafçısı Jim Richardson iPhone 5S ile İsveç'de çektiği 4000 fotoğrafın ardından cihazın kamerasının oldukça yetenekli olduğunu belirtti ve çektiği fotoğraflardan bazılarını yayınladı.

Apple'ın kıdemli başkan yardımcısı Phill Schiller ise Jim Richardson'ın National Geographic'de yayınladığı makalesini "iPhoneography" kelimesi ile Twitter üzerinden retweet etti.

Son dört gün içinde iPhone 5S'i oldukça yoğun kullandık ve kamerasının çok yetenekli olduğunu farkettik. Renk ve pozlama gerçekten çok iyi, HDR pozlama özelliği ise dokunmatik durumlarda oldukça iyi iş çıkartıyor. Panorama özelliği inanılmaz, sanki ekranda gerçek zamanlı olarak görüntüyü kaydırıyormuşsunuz gibi sarhoş edici. Daha da iyisi kare fotoğraf çekebiliyor ve Instagram'a özel fotoğraflar çektiğim için bu benim için gerçekten bir artı.

Görünen o ki Apple iPhone 5S'in kamerasını mega piksel yarışına girmeyip 8'de bırakarak ancak sensörünü yüzde 15 büyüterek oldukça iyi bir iş çıkarmış. Düşük ışıkta daha iyi fotoğraflar çekebilen iPhone 5S'in kamerası f/2.2 diyafram açıklığı ve 1.5 mikronluk pikselleriyle ışığı yüzden 33 daha iyi alabiliyor ve bu sayede ortaya çok daha güzel fotoğraflar çıkabiliyor.

Jm Richardson'un çektiği fotoğraflara aşağıdaki fotoğraflardan birisine tıklayarak Foto Galeri'mizden ulaşabilirsiniz.

Foto Galeri

National Geographic'den iPhone 5S FotoğraflarıNational Geographic'den iPhone 5S FotoğraflarıNational Geographic'den iPhone 5S Fotoğrafları

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
7 + 2 = ?