OS X 10.10 Test Edilmeye Başlandı

Geçtiğimiz hafta Mac OS X 10.9 Mavericks'in Golden Master sürümüne geçmesinin ardından Apple bir sonraki OS X olacak olan 10.10'u Syrah (şarap yapımında kullanılan en değerli kırmızı üzümlerden birisinin adı) kod adı ile Apple çalışanlarının kullanımına açtı. OS X 10.9 Mavericks artık tüm kullanıcılara açılmadan önceki son sürümüne ulaştığı için Apple mühendislerinin bir kısmını yeni işletim sistemi olan Syrah'a ayırmış görünüyor. Geliştirme ekibinde çalışan diğer mühendislerse OS X 10.9'u geliştirimeye devam edecekler ve sonraki sürümlerini kullanıma hazırlayacaklar.

9to5mac'in elde ettiği bilgilere göre Apple OS X 10.10'da iOS 7'nin tasarım özelliklerini kullanacak ancak 2014'ün ortasında tanıtılıp geliştiricilere dağıtılmaya başlanıncaya kadar Syrah'ın görümü değişmeyecek. Syrah şu anda geliştirilme aşamasında olduğu için tanıtılıp geliştiricilere dağıtılıncaya kadar yaklaşık 30 farklı sürümü yayınlanacak ve bu süreç yaklaşık bir yıl sürecek.

Apple'ın OS X 10.9 Mavericks'i 4. çeyrek finansal sonuçlarını açıklamasının hemen ardından kullanıma açması ve Mac App Store üzerinden satmaya başlaması bekleniyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
10 + 4 = ?