Apple Q4 Finansal Sonuçlarını 28 Ekim'de Açıklayacak

Apple yatırımcılar için hazırladığı web sitesi üzerinden 2013 yılının dördüncü çeyreğine ait finansal sonuçlarını 28 Ekim Pazartesi günü açıklayacağını bildirdi. Genel olarak finansal açıklamalar CEO Tim Cook ve CFO Peter Oppenheimer tarafından yapılırken konferansın işleyişi soru - cevap şeklinde oluyor. Konferansın ardından Apple yarım saat içinde basın bültenini de yayınlayarak finansal sonuçlarından herkesi haberdar ediyor.

Geçmişte finansal sonuçların açıklanacağı konferanslara bakarsak genellikle Apple'ın bu tür konferanslar için Salı veya Çarşamba günlerini kullanıyor olduğunu söyleyebiliriz. Apple ilginç bir şekilde bu sefer de alışılmış çizgisinin dışına çıkarak finansal açıklamasını Pazartesi günü yapmaya karar verdi. En son Apple'ın üç sene önce Ekim 2010'da bir Pazartesi günü finansal sonuçlarını açıkladığını da belirtelim.

Apple Q4 için %36 ila %37 brüt kar marjı ile 34 - 37 milyar dolar arasında gelir beklerken, işletim giderlerinin ise %26.5 vergi ile 3.9 milyar dolar civarında olmasını bekliyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
7 + 2 = ?