iWatch İlk Yılında 10 Milyon Satabilir

Yatırım firması Piper Jaffray'in 799 Amerikalı tüketici üzerinde yaptığı araştırmada Apple'ın uzun zamandan beri beklenen iWatch isimli ürününün ilk sene içinde iPhone kullanıcıları arasındaki kullanım oranının %2 ila %4 arasında olacağı sonucu elde edildi. Şu anki kullanıcı sayısını dikkate alarak hesaplarsak bu oran ile Apple'ın iWatch'ı piyasaya sürdüğü ilk senesinde yaklaşık olarak 5 ila 10 milyon arasında cihaz satacağını söyleyebiliriz.

iWatch'ın fiyatı şu an için bilinmiyor ancak Apple'ın giyilebilir teknolojiler dünyasına adım atacağı bu ürünle muhtemelen yeni bir kategori oluşturacağını söylersek yanılmış olmayız. Araştırmada analist Gene Munster iWatch için 350 dolarlık bir maliyete katlanır mısınız sorusunu sormuş ve katılımcıların %12'si bu fiyata olumlu yaklaşırken %88'i olumsuz görüş bildirmiş.

Eğer Apple beklendiği gibi iWatch'ın ilk senesinde ortalama 7.5 milyon satış rakamına ulaşarak iWatch'ları 350 dolardan satarsa, 2014 yılında 2.6 milyar dolar daha gelir elde etmiş olacak. Masraflarını düştüğümüzde ise toplam 790 milyon dolarlık bir kar elde edebilecek.

Apple'a yakın kaynaklardan ve tedarikçilerden elde edilen bilgilere göre Apple 2014 yılı içinde 1.5 ila 2 inç arasında bir ekran boyutuna sahip olan iWatch'ları piyasaya sürecek.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
8 + 6 = ?

anıl okan -- 5 yıl önce yorumladı.türkiyeye kesin geliş tarihi bellimidir ?