OS X Mavericks GM Çıktı

Apple yaz başından bu yana geliştiriciler tarafından test edilen en son Mac işletim sistemi olan Mac OS X 10.9 Mavericks'in Golden Master sürümünü yayınladı. Mavericks'in Golden Master sürümünün yayınlanması işletim sisteminin geliştirilmesinin tamamlandığı ve çıkış tarihinden önce son bir kez geliştiriciler tarafından kontrol edilmesinin istendiği anlamına geliyor.

Bugün ayrıca Mavericks'in yanı sıra Xcode 5.0.1 Golden Master sürümü de geliştiriciler için yayınlandı. iPhone, iPad, iPod touch ve Mac için uygulama geliştirmek için kullanılan Xcode 5.0.1'in yüklenebilmesi için işletim sisteminin minimum Mountain Lion olması gerekiyor.

Bilgisayarların Mac OS X 10.9 Mavericks yüklü olan geliştiriciler GM sürümüne Mac App Store üzerinden geçebilirler veya developer.apple.com üzerinden download kodu alarak yine Mavericks'i Mac App Store üzerinden yeniden indirebilirler. Mac OS X 10.9 Mavericks'in bu ayın sonunda Mac App Store üzerinden satışa sunulması bekleniyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
1 + 3 = ?