OS X 10.8.5 ve iTunes 11.1.1 Çıktı

Apple Mac OS X 10.8.5 için bazı kritik sorunların düzeltilmesini sağlayan ek bir güncelleme yayınladı. OS X 10.8.5 Ek Güncelleme 1.0 aşağıda görebileceğiniz hataları düzeltmeye yönelik olarak yayınlandı.

OS X 10.8.5 Ek Güncelleme, OS X Mountain Lion 10.8.5 çalıştıran tüm kullanıcılar için önerilir. Bu güncelleme:

  • 2013 ortalarında tanıtılan MacBook Air sistemlerinde belirtli uygulamaların FaceTime HD kamerayı kullanmasını engelleyen bir sorunu çözer.
  • Bilgisayar uyku durumuna geçtikten sonra harici sürücülerin çıkarılmasına neden olan bir sorunu düzeltir.
  • Uyku durumundan çıktıktan sonra HDMI sesinin çalışmasını engelleyen bir sorunu düzeltir.
  • Bazı USB Bluetooth adaptörlerinn çalışmasını engelleyen bir sorunu düzeltir.

Apple ayrıca OS X 10.8.5 ile birlikte iTunes 11.1.1 sürümünü de yayınladı. Uygulamanın sürüm notlarını aşağıda bulabilirsiniz:

Bu güncelleme iTunes Extras'ın doğru görüntülenmemesine neden olan bir sorunu çözer, silinen podcast'lerle ilgili bir sorunu düzeltir ve kararlılığı artırır.
iTunes'un bir önceki sürümü aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok önemli yeni özellikle birlikte gelmiştir:

  • iTunes Radyo. iTunes Radyo müzikleri keşfetmenin yeni ve harika bir yolu. 250'den fazla istasyon arasından seçim yapın veya favori sanatçınız veya parçanız ile yeni bir istasyon başlatın. iTunes Match'e abone olanlar reklamsız iTunes Radyo'nun keyfini çıkarın.
  • Karışık Genius. Karşınızda, müzik arşivinizi kullanmanın yeni ve büyüleyici bir yolu. Karışık Genius'u seçtiğinizde iTunes, birbirine uyan parçaları anında çalar. Farklı bir şeyler dinlemek için yeniden tıklayın: müziklerinizin keyfini çıkarmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.
  • Podcast İstasyonları. Artık favori podcast'lerinizden, yeni bölümlerle otomatik olarak güncellenen özel istasyonlar yaratabilirsiniz. İstasyonlarınız, abonelikleriniz ve o anki çalma konumu iCloud üzerinden eşzamanlanarak Podcast'ler uygulamasına aktarılır.
  • iOS 7 ile Eşzamanlama. Artık favori müziklerinizi, filmlerinizi ve daha birçok şeyi iOS 7'ye sahip aygıtlarla ezamanlamak için iTunes'u kullanabilirsiniz. Buna ek olarak iTunes, uygulamalarınızı hızlı bir şekilde düzenleyip eşzamanlayarak iPhone'unuza, iPad'inize ve iPod touch'ınıza aktarmanızı daha da kolaylaştırır. 
  • Not: OS X Mavericks kullanıyorsanız, kitap arşiviniz artık Mac için iBooks'da bulunabilir.

Bu güncellemenin güvenlik içeriğiyle ilgili bilgi için, lütfen şu andresi ziyaret edin: support.apple.com/kb/HT1222?viewlocale=tr_TR

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
8 + 9 = ?