iOS 7'de iMessage ile Mesajların İletilememesi

iOS 7'nin 18 Eylül'de yayınlanmasının ardından bazı kullanıcılar iMessage üzerinden mesaj gönderemediklerini bildirmeye başladılar. Yaşanan problem gönderilemeyen mesajların SMS'e de çevrilmemesinden dolayı hiç iletilememesi olarak açıklanıyor. iMessage üzerinden mesajların iletilememesi iOS 7.0.2 sürümü ile birlikte artmış olsa da geriye dönük olarak inceleme yaptığımızda problemin iOS 7 sürümünün çıkışından bu yana devam ettiğini görebiliyoruz. Apple'ın destek sayfalarındaki kullanıcılar ise bu probleme geçici bir çözüm buldular.

Bazı kullanıcılar iOS cihazlarını kapatıp açtıklarında problemin düzeldiğini belirtmiş olsalar da bu çözümün tüm kullanıcılar için geçerli olduğunu söyleyemeyiz. Eğer siz de benzer bir problem yaşıyorsanız aşağıdaki çözüm Apple yeni bir güncelleme yayınlayana kadar geçici bir çözüm olabilir. Ancak aşağıda göreceğiniz çözümü uygulamanız halinde iOS cihazınızda kayıtlı olan Wi-Fi şifrelerinin de silineceğini hatırlatalım.

  1. Ayarlar > Mesajlar menüsü altından iMessage'ı kapatın.
  2. Ayarlar > Genel > Sıfırla menüsü altından Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneği ile ağ ayalarlarınızı sıfırlayın.
  3. Ayarlar > Mesajlar menüsü altından iMessage'ı tekrar açın.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
7 + 1 = ?