Bir iOS Cihazını Satmadan veya Hediye Etmeden Önce Yapılması Gerekenler

Eğer satmayı veya bir yakınınıza hediye etmeyi düşündüğünüz bir iOS cihazınız varsa aşağıda cihazınızı yeni sahibine teslim etmeden önce yapmanız gerekenleri bulabilirsiniz.

  • Sırasıyla Ayarlar > Genel > Sıfırla seçeneğine gidin.
  • Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil seçeneğine dokunun.
  • Eğer bir cihazınız için bir şifre belirlediyseniz çıkan ekranda şifrenizi girin.
  • iOS cihazınız sizi tüm ortamlarınızın, verilerinizin ve ayarlarınızın sıfırlanacağına dair uyarak. Sil butonuna dokunarak devam edin.
  • iOS cihazınız sizi son kez tüm ortamlarınızın, verilerinizin ve ayarlarınızın sıfırlanacağına dair uyarak ve bu işlemin geri alınamayacağını bildirecek. Sil butonuna dokunarak devam edin.
  • Ekran kararacak ve Apple logosu göründükten sonra sıfırlama işlemi başlayacak.
  • İşlem tamamlandıktan sonra yeni bir iOS cihazı olarak ayarlarınızı yapmaya hazırsınız.

Bu işlemleri cihazınızın yazılımını baştan yüklemeden silmek için de kullanabileceğinizi hatırlatalım. Cihazınızı silip baştan kendi ayarlarınızla kurmak isterseniz tek yapmanız gereken yeni bir cihaz olarak değil de bir iCloud veya iTunes yedeğinden kurulumunuzu tamamlamak.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
5 + 7 = ?