Orjinal iPhone'dan iPhone 5S'e Hız Testi

EverythingApplePro tarafından bugün yayınlanan bir videoda orjinal iPhone'dan iPhone 5S'e kadar olan 8 iPhone modeline de hız testi uygulanıyor. Bazı sonuçlar şaşırtıcı olurken bazıları ise beklentileri karşılıyor. Videoda piyasaya çıkış sırasına göre sağdan sola doğru orjinal iPhone, iPhone 3G, 3GS, 4, 4S, 5, 5C ve 5S yan yana yerleştirilmiş ve sırayla tüm cihazlara bazı testler uygulanıyor.

Kapanma testinde orjinal iPhone, iPhone 3G ve iPhone 3GS tüm yeni modellerden önce kapanıyorlar. iPhone 4 önceki iPhone'lardan daha geç kapansa da iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5C ve iPhone 5S'in kapanması oldukça uzun sürüyor.

Balangıç testinde ise iPhone 5S diğer tüm iPhone modellerinde önce açılıyor. iPhone 5C ise yaklaşık iki üç saniyelik bir farkla iPhone 5S'in ardından ikinci sırayı alıyor. Orjinal iPhone ise iPhone 4, 3GS ve 3G'den önce açılarak beklentilerin üzerinde bir performans sergiliyor.

Web sayfası testlerinde ise iPhone 5S neredeyse anında sayfayı tam olarak yükleyerek tam da beklendiği gibi galibiyeti elde ediyor. Daha sonra ise sırasıyla diğer modeller web sayfasını yüklemeyi tamamlıyorlar.

Yapılan testler sırasında orjinal iPhone iOS 3, iPhone 3G ve 3GS iOS 6, iPhone 4, 4S, 5, 5C ve 5S ise iOS 7 kullanıyorlar. Elbette iPhone'lar arasındaki sürüm farklılıkları nedeniyle elde edilen sonuçlar gerçekçi olmasa da tüm iPhone'lara yapılan testlerde elde edilen sonuçlar ilgi çekici.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
2 + 1 = ?