Apple Dünyanın En Değerli Markası Oldu

Bugün New York Times tarafından yayınlanan habere göre Apple yıllık olarak Interbrand tarafından hazırlanan "En Değerli Küresel Markalar" raporunda birinciliği ele geçirdi.

2011 yılında 8. sırada bulunan Apple geçtiğimiz sene Coca-Cola'yı geçememiş ve 2. sıraya yükselmişti. Bu yükselişin ardından 2. sırada bulunan Apple için Interbrand'den Jez Frampton "artık an meselesi" yorumunu yapmıştı. Apple bu seneki raporda ise 98.3 milyar dolarlık marka değeri ile Coca-Cola'dan birinciliği almayı başardı.

Apple'ın rakipleri Google ve Samsung'da sıralamada yükseldiler. Top 10'a girmeyi başaran Samsung 39.610 milyar dolarlık marka değeri ile sekizinci sırada yer alırken, Google ise 93.291 milyar dolarlık marka değeri ile ikinci sıraya yerleşti.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
5 + 2 = ?