iPhone İnternet Kullanımı

iPhone ve iPad internete oldukça fazla ihtiyaç duyan cihazlardır. Çoğu zaman bu cihazlar için aylık 1 GB internet yeterli olsa da daha düşük internet paketleri kullanan kullanıcılar zaman zaman internet paketlerini aşabiliyorlar. Böyle durumlarda da genellikle ya ekstra fatura ödemek zorunda kalıyorlar ya da internet bağlantılarını kapatarak ay sonunu bekliyorlar. iOS 7 ile birlikte hangi uygulamanın interneti ne kadar kullandığını görebilir ve çok fazla internet kullandığını düşündüğünüz uygulamaların hücresel veri ile internete bağlanmalarını kolayca engelleyebilirsiniz.

iOS 7 yüklü iPhone veya iPad'inizde hangi uygulamaların ne kadar internet kullandığını görmek için;

  • Ayarlar > Hücresel menüsüne girin ve ekranı biraz aşağıya doğru kaydırın.

  • Hücresel Veri Kullanımı başlığı altında toplam olarak ne kadar internet kullanımınız olduğunu görebilirsiniz. Ekranı biraz daha aşağıya doğru kaydırdığınızda ise hücresel kullanımınız olan uygulamalarınızın alfabetik listesini görebilirsiniz. Bu ekranda hangi uygulamanızın internet paketinizden ne kadar kullanım gerçekleştirdiğini görebilir ve isterseniz Wi-Fi'a bağlı olmadığınız zamanlarda bu uygulamaların internetinizi kullanmasını engelleyebilirsiniz.
  • Ekranı en aşağıya kaydırdığınızda ise Sistem Servisleri başlığını görebilirsiniz. Sistem Servisleri başlığı altında mesajlaşma servisleri, Siri, güncellemeler, anında ilet bildirimleri ve iTunes hesapları gibi servislerin toplam ne kadar internet kullanımı yaptığını görebilirsiniz.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
1 + 4 = ?

Sohrat orazow -- 2 yıl önce yorumladı.Iphone synyrlama kodunu unutdum