iPad Mini 2'de Touch ID Olacak mı?

Bugün iPad Mini 2 ile ilgili olarak sızdırılan yeni fotoğraflar Apple'ın iPhone 5S'de bulunan Touch ID'yi iPad serisinde de kullanabileceğini gösteriyor. DoNews tarafından yayınlanan fotoğraflarda altın renkli iPad Mini 2 ve Touch ID göze çarparken Apple'ın iPad Mini 2'de şu an için Touch ID'yi kullanıp kullanmayacağı kesinlik kazanmadı.

Retina iPad Mini 2'nin bu sene beklenmiyor oluşundan dolayı Apple'ın iPad Mini 2'de ne gibi yenlikler yapacağı merak ediliyordu. Elde edilen bilgilere göre Apple hem iPad Mini 2'de hem de iPad 5'de 64-bit'lik yeni A7 işlemcilerini ve M7 yardımcı işlemcisini kullanacak. Ayrıca Retina özelliğine henüz kavuşması beklenmeyen iPad Mini 2'de 1 GB, iPad 5'de ise 2 GB RAM bulunacağı düşünülüyor. Her iki cihazda da Touch ID'nin kullanılması beklenirken Sonny Dickson'da daha önceden atmış olduğu bir tweet ile bu ihtimali doğrulamıştı.

iPad Mini 2 ve iPad 5'in 15 Ekim'de düzenlecek olan bir etkinlikle birlikte tanıtılması ve yılbaşından önce satışa sunulması bekleniyor.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
8 + 1 = ?