13 inç iPad mi Geliyor?

Apple bir süredir dedikoduları devam eden büyük ekran iPad'i için çalışmalarını sürdürüyor gibi görünüyor. Bugün Macrumors'da yayınlanan habere göre Çin kaynaklı United Daily News isimli bir sitenin iddia ettiğine göre Apple büyük ekran iPad üretimi için Quanta Computer ile çalışmaya başladı. Haberde bahsedilen iPad modelinin 12 inç olmasına rağmen The Wall Street Journal ise daha önceden büyük ekran iPad'in 13 inçe daha yakın olacağını iddia etmişti. İlk olarak Mayıs ayında konuşulmaya başlanan büyük ekran iPad fikrine ait dedikodular daha sonra Temmuz ayında tekrar gündeme gelmiş ancak arka arkaya sızdırılan iPhone ve iPad fotoğrafları dolayısıyla bir süreliğine unutulmuştu.

Quanta Computer ile Apple uzun süredir birlikte çalışıyorlar ve Quanta Computer MacBook Air'lerin parçalarını tedarik eden firma olarka dikkat çekiyor. Apple iPad üretimlerinde Foxconn ve Pegatron'u kullandığı için yayınlanan haberlerde Quanta Computer'in adının geçmesi oldukça ilginç. Elbette Quanta Computer önümüzdeki aylarda Apple ile işbirliğini geliştirip büyük ekranlı iPad'lerin üretiminde de aktif rol alabilir.

Bu haberi beğendiniz mi?
veApple olarak amacımız daima kullanıcılarımıza en kaliteli hizmeti ve içeriği sunmaktır. Eğer okuduğunuz haberimizi beğendiyseniz bu haberi paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Ayrıca yeni yayınlanan haberlerimizden daha hızlı haberdar olabilmek için Twitter veya Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Yeni bir Apple kullanıcısı mısınız?
Eğer yeni bir Apple kullanıcısıysanız Acemiler bölümümüz altında iPhone, iPad, iPod Touch ve Macintosh bilgisayarlarla ilgili karşılaştığnız sorunların çözümünü, birçok ipucunu ve ilginç detayı bulabilirsiniz.

Haber olarak yayınlamamızı istediğiniz bir konu mu var?
Haber olarak hazırlayıp yayınlamamızı istediğiniz bir konu veya uygulama incelemesi varsa bize iletişim formumuzu kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Bir sorunuz mu var?
Tüm Apple ürünleri ile ilgili sorularınızı Soru & Cevap sayfamızda sorabilirsiniz. Bu sayede editörlerimiz veya diğer kullanıcılarımız sorununuzun çözümü için size daha fazla yardımcı olabilir.

*Lütfen adınızı doğru giriniz. Aksi takdirde yorumunuz onaylanmayabilir.
10 + 4 = ?